Gotoh GE1996T-GG-36mm Floyd Rose Tremolo pozlátené


Cena
158 € s DPH

Výrobca
Gotoh

Kód produktu
45

Momentálne vypredané Sledovať dostupnosť - Objednané, čoskoro skladom

Gotoh Tremolo rada GE1996T, kompletná sada viac

Sada prémiovej kvality z Japonska. Sada je kompletná, všetky nutné doplnky k montáži tremola sú súčasťou balenia. 
Poznámka: uzamykateľný nultý pražec nie je súčasťou sady.

Dizajn je od Floyd Rose, vyrobené pod licenciou v Gotoh.

Rada Floyd Rose GE1996T je diamantom spolupráce dvoch svetoznámych firiem Floyd Rose a Gotoh. Licencie majú aj iné firmy, ale už po vybalení z krabice je jasné, prečo sa verzia od Gotoh považuje za najkvalitnejšiu. Nájdete ho na iba na lepších gitarách.

Vedeli ste, že toto originálne Floyd Rose tremolo je medzi profesionálmi najpoužívanejšie na svete? 

V 70-ich rokoch sa všetky existujúce systémy tremola rozlaďovali a každému to išlo na nervy. Až sa napokon jeden muž menom Floyd Rose rozhodol, že s tým niečo urobí. Výsledok mnohých prototypov bol, že struny sa zamkli a to až na dvoch miestach, na nultom pražci a pri samotnej kobylke. Vzhľad nového tremola bolo mechanické monštrum vzbudzujúce rešpekt.

Keďže sa dizajn trafil do čierneho, tremolo je v podstate rovnaké dodnes. Struny sa zamykajú tým istým imbusovým kľúčom pri hlave aj pri kobylke. Po správnom nastavení, počas životnosti strún stačí malé dolaďovanie na tremole pomocou na to určených prstami ovládateľných skrutiek.

Vďaka masívnemu industriálnemu dizajnu môže hráč robiť také extrémne zmeny tónu, čo predtým nebolo možné. Páka sa dá zdvihnúť do skoro nepočuteľných výšok a naopak sa dá zatlačiť až sa struny úplne uvoľnia, prakticky spadnú z hmatníka. Po pustení páky sa struny vrátia do neutrálu a až neuveriteľne gitara nie je rozladená. Ani Hendrix nevedel spustiť takéto letecké sirény. Gitara sa znovu narodila.

Nečudo, že gitaristov nebolo treba viac presviedčať a úspech bol zaručený.

Nákres rozmerov a návod na používanie po anglicky viď sekciu Súbory na stiahnutie.

Uzamykateľný nultý pražec:

Uzamykateľný nultý pražec nie je súčasťou tejto sady. Pred ladením gitary uvoľnite zámok na nultom pražci. Po presnom naladení ladiacou mechanikou na hlave gitary zamknite nultý pražec. Vďaka tremolu GE1996T sa vám už hrou gitara nebude rozlaďovať. Zmenou teploty sa ladenie bude trochu meniť, čo doladíte pohodlne skrutkami na tremole.

 

Parametre
Rada GE1996T
Povrchová úprava Pozlátené
Materiál bloku mosadz
Rozteč strún 10.8mm
Made in Japan
Poznámka Vhodná páka: F3
Materiál sedla oceľ
Výška bloku 36mm
Rádius 350mm