O nás

Vitajte v TESLA Strings!
 
Tieto stránky vznikli ako dôsledok našej 60 ročnej spoločnej praxe v oblasti návrhu a výrobe zákazkových gitár a moderných elektronických zariadení. Cielime sa stať prémiovými dodávateľmi dielov, materiálov a užitočných informácií pre výrobcov gitár, pre technikov a pre hudobníkov, ktorí si želajú zlepšiť alebo opraviť existujúcu gitaru. 
 
Naše znalosti si nechceme nechať pre seba. Podľa princípov Open Source budeme zdieľať naše schémy, návody, podrobné postupy a videá, ako si vyrobíte svoju vlastnú gitaru.


Milan, pôvodne Mulen Guitars a dnes už Carpathian Guitars, je náš zakladajúci člen a našou tvárou v oblasti výroby zákazkových gitár. Ako sa ku gitarám dostal sa môžete dočítať v článku frontman.cz.

Značka Carpathian Guitars vyjadruje polohu dielne v nádherných Karpatoch a použitie tradične pomaly sušených karpatských drevín na výrobu zákazkových gitár v našej vlastnej dielni.


Michal a Ivan majú za sebou stovky vyvinutých analógových a digitálnych elektronických zariadení a ich expertíza sa prejaví v mnohých nových elektronických obvodoch nielen pre gitary.


Pri stavbe toľkých gitár je užitočné mať skúsenosti so spracovaním dreva a dobre vybavenú dielňu. K tomu pridajte potrebu skúseností s elektronikou, hlavne ak je vaším cieľom elektroniku aj vyrábať. Skladom treba mať veľmi veľa dielov, ktoré sa pri opakovanej výrobe neoplatí kupovať v malom množstve.
 
Z toho bol už iba krôčik k založeniu tohto eshopu.
 
Po našom spojení sme sa presťahovali do novej haly v Senici a založili novú spoločnosť TESLA Strings. Meno spoločnosti vyjadruje našu expertízu v elektronike, našu vášeň pre strunové nástroje a našu polohu v centre Európy, kde podniky TESLA existujú neprerušene už vyše sto rokov.
 
TESLA Strings si pripravila priestory s víziou vývoja a výroby vo vlastných priestoroch na Slovensku. Vieme umelecky spracovať drevo od hrubých dosiek až po krásne striekanú gitaru. Vyvinieme moderné elektronické prototypy až po automatické osadenie plošných spojov.
 
Vieme, že vás nesklameme,
Milan, Michal, Ivan a Matej


Prevádzkovateľ eshopu:
U Juhása, sro
IČO 36 277 819
zapísaná v Obchodnom registri vedenom Okresným súdom Trenčín, oddiel sro, vložka č.18927/R


registrované sídlo:
Dolné Košariská 89
90615 Košariská
Slovakia